O mnie

Moje zdjęcie
Witam na moim blogu :) Zapraszam do czytania postów z archiwum, ponieważ obecnie blog jest zawieszony w pisaniu aż DO ODWOŁANIA.

czwartek, 29 grudnia 2011

Nowe forum lalkowe

Witam po Świętach :) Mam nadzieję, że minęły zdrowo i spokojnie, a diety, które niektórzy z Was teraz będą stosować, nie są aż tak radykalne ;)

Mnie w ostatni świąteczny dzień strzelił do głowy pewien pomysł. Podzieliłam się nim z privace i w ciągu 12 godzin pomysł był już zrealizowany. O co chodzi? O forum lalkowe o wdzięcznej nazwie DOLLS forum, podpięte pod dawniej powstałą Galerię lalek. Na pewno wiele z Was chciałoby porozmawiać w szerszym gronie o swoich kolekcjach, a jedyną możliwością są komentarze do wpisów na blogach. DOLLS forum powstało właśnie po to, by być takim miejscem, gdzie można otwarcie omawiać wszelkie lalkowe tematy.

W tym miejscu chciałabym zakomunikować, że miejsce to nie powstało po to, by tworzyć konkurencję dla największego polskiego forum o lalkach DollPlazyDOLLS forum jest jedynie alternatywą dla tych, którzy nie dostali się na DP, nie mają możliwości ubiegania się o członkostwo, nie czują się na siłach by ubiegać się o miejsce wśród tak wielu poważnych kolekcjonerów.
Bardzo mi zależy, abyśmy nie byli nazywani niesłusznie kopiarzami, spędem odrzuconych itp. Ja sama jestem członkiem DollPlazy, więc tym bardziej nie miałabym podstaw do tworzenia konkurencji. Chcę jedynie dać możliwość młodszym wiekiem lub stażem kolekcjonerskim do pogadania w lalkowym gronie.

Tak więc, forum powstało dopiero kilka dni temu, większość działów jest jeszcze pusta, czeka na osoby chcące je zapełnić ciekawymi tematami.
Rejestracja jest dostępna dla wszystkich, wymaga jedynie potwierdzenia kluczem aktywacyjnym przesyłanym na maila.

Zapraszam!

14 komentarzy:

 1. Ani Ty ani ja nie zaliczamy się do "odrzuconych", więc raczej nas do tej kategorii nie można zaliczyć;) Pomysł poparłam z całym przekonaniem, bo jedyne poważne forum Dollplaza jest zamknięte, a przecież tylu fajnych blogerów z różnych względów nie mogą się ubiegać o przyjęcie(np. ze względu na wiek lub brak rekomendacji) i są "skazani" na żywot blogowy. Mam nadzieję, że to forum stanie się miejscem bardziej przyjaznym do dyskusji, niż komentarze pod notkami;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna inicjatywa.
  Jako Administrator Forum DP, pragnę zrobić sprostowanie, że nazwa "Klub odrzuconych" nie powstała na forum DP. Nie wiem skąd takie określenie się wzięło, ktoś to raz użył i tak się przyjęło. Odrzuconych osób, a raczej nie przyjętych było może parę przez kilka lat istnienia forum. Więc nie mówmy o klubie, bo to za mocne i na wyrost określenie. Sugerowanie, że będziecie konkurencją? Nie, nie będziecie. Używanie określenia spęd uważam za lekko obraźliwe i mam nadzieję, ze Ci, którzy będą chcieli się ubiegać o dostanie się do Doll Plazy nie będą się zrażać. Nikt na Doll Plazie nie używa takich określeń. Ja na pewno nie. Mam nadzieję, że inicjatywa Mono, spotka się z dużym zainteresowaniem i będzie przyjaznym miejscem dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów lalek.
  Dziękuję za uwagę. Kaya

  OdpowiedzUsuń
 3. Kayu, wyrażenia "spęd odrzuconych" użyłam, by pokazać możliwe docinki w dyskusjach o rzekomych "prawdziwych powodach" powstania Dolls forum. Absolutnie nie napisałam ani nie zasugerowałam tego, że ktokolwiek z DP kiedyś użył takiego określenia. Ja osobiście przynajmniej nic o tym nie wiem.
  Dziękuję za poparcie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja sie nigdy nie ubiegalam o czlonkostwo,choc chcialbym.Zniechecila mnie ogolnie calosc,rozumiem ze sa jakies zasady wedlug ktorych funkcjonuje kazda spolecznosc na swiecie rowniez ta wirtualna i ludzie ktorzy sa pradziwymi pasjonatami chcieliby sie otaczac jednak takimi samymi osobami,ale te rekonendacje?Co to za absurdalny pomysl,nie wiem dlaczego jako rekomendacja nie wystarczy nasz blog czy cos w tym rodzaju?Juz po tym widac z kim mamy do czynienia.
  Pomysl z forum swietny!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie się pomysł bardzo podoba, im więcej takich miejsc, gdzie można porozmawiać spokojnie, tym dla nas wszystkich lepiej. Bo o to przecież w tym wszystkim chodzi, żeby podzielić się swoją pasją z osobami o podobnych, lub nieco innych przekonaniach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie,superr!ja sie już zapisałam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny pomysł Mono ;) Też już jestem ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. ogólnie jestem zniechęcona do wszelkiej maści for, bo zawsze jak się tam nie kłócą to wymieniają przepisami na obiad zamiast rozmawiać na tematy związane działalnością forum (czyli tylko dział offtop jest bardzo aktywny, każdy inny - nie), ale może z tym będzie inaczej. zarejestruję się z ciekawości !

  OdpowiedzUsuń
 9. snake, najlepsze jest to że rzuciłem off top i rozkręca się gadka ;p xD

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja się zarejestrowałam. Ciekawi mnie jak będzie funkcjonowało forum:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny pomysł i ja też zaraz idę się zapisać :D
  Aga (fleurdolls)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja też już jestem, bo raczej nie dam rady dostać się na DP, a bardzo chciałabym z kimś porozmawiać o lalkach, bo moja rodzina to trochę mało osób do rozmowy i nie jest to ich pasją, zbieranie lalek. Bardzo dobry pomysł. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuję Wam wszystkim bardzo za poparcie i rejestrację :) Mam nadzieję, że razem stworzymy naprawdę fajne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Na forum Doll Plaza można się nie dostać? Nie miałam pojęcia, nigdy nie próbowałam bo kiedy widzę forum które wymaga skakania przez płotki jakoś przechodzi mi ochota "ubiegać" się o wpuszczenie mnie do kręgu Wtajemniczonych ;) życzę powodzenia zarówno z forum jak i Projektem Galeria. :)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy